Klimat górskiego kurortu jakim bez wątpienia jest Zakopane znane są nie jedynie w Polsce, ale również zagranicą już od kilku stuleci. To właśnie Zakopane było miejscem zabawy, relaksu a nawet natchnieniem twórczości polskich artystów. Niepowtarzalny charakter i lokalizacja Zakopanego szalenie sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi jak również artystycznej refleksji.

Ze względu na niepowtarzalne walory każdego roku bez względu na sezon odwiedza ten najpiękniejszy kurort górski olbrzymia ilość gości. Żeby móc ugościć tak olbrzymią ilość turystów Zakopane proponuje im odpowiednio różnorodną bazę lokalową. Jeszcze do niedawna oferta obejmującą pokoje prywatne, pensjonaty góralskie czy pokoje hotelowe aktualnie wzbogacona została o komfortowe apartamenty oraz domki wypoczynkowe. Ich wyposażenie oraz położenie bez problemu jest w stanie zadowolić każdego odwiedzającego Zakopane gościa, bez względu na jego nawet wygórowane potrzeby.

Komfortowa pod względem warunków baza noclegowa znajduje się zarówno w cichych rejonach miasta jak również przy tętniącym gwarem towarzyskim Krupówkach. Wielbiciele jazdy na nartach, mogą liczyć na miejsca noclegowe w bliskiej okolicy tras narciarskich a fani górskich wspinaczek mają możliwość przebierać dowoli w ofertach z rejonu Kościeliska. Oferta bazy lokalowej jaką przygotowało współczesne Zakopane nie ogranicza się tylko do zagwarantowania wymaganych warunków lokalowych, ale również różnorodnych atrakcji, które uprzyjemniają pobyt. Goście luksusowych apartamentów czy komfortowo wyposażonych ośrodków wypoczynkowych mogą korzystać w najczęściej z sauny, zabiegów czy basenu. Na smakoszy regionalnej kuchni czekają restauracje, w których spożywaniu podawanych dań towarzyszy grana na żywo muzyka przez góralskie kapele.

Sporo informacji zaczerpnięto z serwisu:: apartamenty Zakopane centrum